full_csm_motor-bbs_blk01_2f34964111__1_.png
full_csm_motor-bbs_blk01_2f34964111__1_.png_product
full_csm_motor-bbs_blk01_2f34964111__1_.png_product
full_csm_motor-bbs_blk01_2f34964111__1_.png_product

Montážní sada LOVELEC BB KIT

Modifikátor variant cen
Základní cena s DPH26290 Kč
Prodejní cena s DPH:26290 Kč
Sleva
Skladem na prodejně
Zeptejte se na tento produkt
Výrobce: Lovelec

Sada pro elektrifikaci každého běžného jízdního kola. LCD s cyklopočítačem. Dojezd až 130km s baterií 13Ah.

Sada obsahuje :

. Bateri s nosičem 36V/13Ah

. Elektromotor středový 36V/250W

. Řídící jednotku

. Kabeláž

. Nabíječku

. Ovládací LCD panel (vodotěsný tlačítkový)

 

FAQ - ČASTÉ OTÁZKY

Jak dlouhý budu mít dojezd na jedno nabití?

Dojezd je určen množstvím energie „uskladněné“ v baterii. Při baterií s parametry 36 V a 10 Ah máte k dispozici 360 Wh. Tato energie stačí na dojetí cca 40 – 80 km (u tohot typu baterie). Rozptyl dojezdu je poměrně velký, což je způsobeno podmínkami, za jakých je elektrokolo provozováno. Zásadní vliv na dojezd mají následující faktory: hmotnost jezdce, profil terénu, zapnutý stupeň úrovně pomáhání, styl jízdy, povrch vozovky. Dalšími faktory ovlivňujícími dojezd jsou: protivítr, nahuštění pneumatik, okolní teplota, způsob využití přesmykače a přehazovačky apod. Námi uváděné hodnoty dojezdu jsou spíše u dolní hranice možnosti elektrokola Lovelec – i 120 kg cyklista dosáhne minimálně dolní hranice dojezdu.

Jaké baterie jsou v elektrokolech Lovelec?

V elektrokolech Lovelec jsou použity pouze kvalitní a odzkoušené baterie s technologií Li-Ion (stejná technologie jako v bateriích používaných v mobilních telefonech nebo přenosných počítačích. Elektrokola Lovelec nikdy nepoužívají baterie na bázi olova (jako autobaterie)! Technologie Li-Ion je velmi bezpečná a baterie tohoto typu nemají „paměťový efekt“, což umožňuje pohodlné dobíjení baterie v kterémkoli okamžiku.

Kolik mně stojí nabití baterky a jak dlouho to trvá?

Jedno nabití baterie trvá cca 3- 4 hodiny. Spotřeba energie je minimální, tudíž jedno nabití Vás stojí cca 2 – 3 koruny! Jakým jiným dopravním prostředkem ujedete 40 – 160 km za tyto peníze?

Je třeba nabíjet baterii po každé jízdě?

Není třeba. Baterie má po plném nabití určitou kapacitu. Řekněme, že tato kapacita Vám stačí na 60 km jízdy. Pokud jedete např. do práce 10 km, a z práce dalších 10 km zpět, pak Vám baterie vydrží na dva až tři dny. Není tedy třeba nabíjet po každé jízdě

Jak se mám starat o baterií v zimě?

Neskladujte baterií v mrazu (např. v nevyhřívané garáži). Baterií nejlépe svědčí pokojová teplota. Pokud v zimě na svém elektrokole nejezdíte, pak uskladněnou baterií jednou za 2 měsíce nabijte (přesto, že jste ji mezi tím nepoužili). Prodloužíte takto životnost baterie. Pokud chcete jezdit i v chladném nebé mrazivém počasí, pak klidně můžete. Počítejte ovšem s tím, že při nízkých teplotách se Vám sníží dojezd na jedno nabití.

Není elektrokolo příliš těžké?

Elektrokola Lovelec jsou postavena na kvalitních hliníkových rámech a používají klasické cyklistické komponenty. Jejich hmotnost je tedy stejná jako hmotnost obyčejného kola. Navíc vezete pouze motor a baterii, tudíž dohromady cca 5 kg. Obava z hmotnosti elektrokola je naprosto zbytečná, jelikož motor Vám pomáhá tak významně, že hmotnost kola nehraje při jízdě žádnou roli. A pokud potřebujete kolo vést, pak využijte tlačítka pro jízdu bez šlapání s rychlostí chůze (do 6 km na hodinu).

Co když mi elektrokolo zmokne?

Elektrokola Lovelec jsou vybavená voděodolným elektrickým systémem, tudíž můžete klidně jezdit i za deště. Nemusíte se bát běžného zmoknutí. Pouze nedoporučujeme mytí elektrických částí tlakovou vodou (VAP-kou).

Liší se údržba elektrokola od údržby obyčejného jízdního kola?

Servis a údržba klasických cykločástí se v ničem neliší. Elektrické komponenty jsou v podstatě bezúdržbové. Je ovšem třeba pamatovat, že v zimě potřebuje baterka nabít minimálně jednou za 2 měsíce (i když na kole nejezdíte!). Při mytí kola pak pamatujte, že tlaková voda (VAP) může poškodit elektrodíly. Umyjte je tedy pomocí hadříku a vysušte. Pokud jezdíte v zimě, pak kolo častěji čistěte. Posypová sůl, která zůstane na nevyčištěném kole, může způsobovat korozi a špatný kontakt elektrodílů. 

 Jaká je životnost baterie?

Baterie použité v elektrokolech Lovelec mají životnost 500 – 900 nabíjecích cyklů (podle typu baterie). Znamená to, že baterií můžete nabít 500 krát (případně 900 krát) aniž by se významně snížila její kapacita. Poté se kapacita baterie začne postupně snižovat (znáte to např. z mobilních telefonů). Snížení kapacity baterie nemá vliv na výkon kola, pouze se Vám může snížit dojezd na jedno nabití. Pokud ovšem předpokládáme, že velmi aktivní cyklista ujede za rok cca 6 000 km (kdo z nás to ujede?), pak nabíjíte 100 x za rok. Při tomto velmi vysokém využití elektrokola Vám baterie stačí na cca 5 let a dojezd na jedno nabití se významně nesníží.

Jak můžu prodloužit dojezd na jedno nabití?

Udržujte své kolo v dobrém stavu: proveďte klasický servis, dohustěte pneumatiky, promažte řetěz, středy, přehazovačku. Při jízdě používejte přesmykač a přehazovačku nastavené na správné převody. Pokud chcete mít extrémní dojezd vybavte své kolo silnější baterií (např. 15,6 Ah - za příplatek). S touto baterií ujedete až 160 km na jedno nabití. Doporučujeme zvážit, jestli opravdu potřebujete takový dojezd. Jak dlouhé etapy jezdíte na kole nyní? Opravdu „usedíte“ na kole 6 hodin souvislé jízdy? Pamatujte, že můžete sebou vozit nabíječku a během pauzy v hospůdce si můžete baterku lehce dobít. Z našich zkušeností vyplývá, že dojezd cca 60 až 80 km je v naprosté většině případů i aktivních cyklistů opravdu dostačující.

Odkud je značka elektrokol Lovelec?

Lovelec je česká značka elektrokol. Kola Lovelec jsou sestavená tak, aby plně vyhovovala požadavkům zákazníků v České Republice, Slovensku, Polsku, Německu a Rakousku. Všechny použité komponenty jsou značkové a kvalitativně prověřené.

 

Parametry kola


Výdrž baterie
až 130 km (s baterií 13 Ah)
Výkon
250 W středový